Rīspapīra maigums šķīvja apgriezta dekupāžā

Autors: Alisa Lucinskaja       Saite uz avotu: šeit

Datums: 19.03.2010

Mūsu meistarklases rezultāts sanāks neparasts, galvenokārt izmantojot īpašu spīdošo līmi, kuras dēļ plate spīd ar dažādam krasam uz gaismas. Un, otrkārt, rīsu vai zīdkoka papīra fons padara mūsu šķīvi caurspīdīgu, gandrīz gaisīgu. Šajā meistarklasē, mēs radīsim ļoti maigi izpildītu šķīvi, un jūs iemīlēsieties apgrieztas dekupāžas procesā.

Materiālu saraksts:

  • Plate no caurspīdīga stikla
  • Dekorēšanai izvelētais zīmējums uz salvetes
  • Kancelejas šķēres
  • Parasta PVA līme
  • Birstes no sintētiskā materiāla
  • Baltā akrila krāsa
  • Speciāla dekupāžas mirdzoša līme Sparkle Mod Podge no ražotaja Plaid
  • Akrila laka
  • Rīspapīrs fonam

Pakāpeniska meistarklase:

1 Vispirms pamatīgi mazgājam plati un attaukojam to. Vislabāk attaukot ar logu tīrīšanas līdzekli. Pats galvenais - vairs nepieskarties pie plates, lai neatstāt uz to pirkstu nospiedumus.

2 Pēc tam ar šķērēm izgriežam izvēlēto zīmējumu, kuru pielīmēsim pie šķīvja.

3 Uzklājam PVA līmi uz salvetes virspusi. Kad salvetes virspuse skatās uz leju, pielīmējam to uz šķīvi, kas pagriezta ar apakšpusi pie mums. Pielīmējam ļoti uzmanīgi. Sākot no zīmējuma centra, vienmērīgi un viegli stiepjam to, lai izvairītos no krokām. Liekus līmes pilienus viegli notīrīt, tāpēc nevajag par tiem uztraukties.

4 Pirmais solis – galvenā zīmējuma pielīmēšana ir pabeigts.

5 Lai nākamos posmos salvetēs zīmējuma spilgtums netiktu sabojāts, to nepieciešams pārklāt ar balto krāsu. Taču pastāv risks, ka salvetes zīmējums piesūcināsies ar krāsu un zīmējums tiks sabojāts. Lai to novērstu, salvetes zīmējumu iepriekš pārklājam ar vienu vai divām lakas kārtām. Ieskaitot visus mazos zīmējuma gabaliņus. Darām to ļoti uzmanīgi - nedrīkst pieskarties tīrai stikla virsmai.

6 Kad laka ir nožuvusi, jūs varat krāsot salvetes zīmējumu ar baltu krāsu.

7 Pēc krāsas nožūšanas, jūs varat viegli un uzmanīgi izmazgāt brīvu stikla virsmu nepieskaroties salvetei, ar sūkli un maigu mazgāšanas līdzekli. Tā mēs noņemsim līmes atlikumus.

8 Tagad mēs pievienosim platei spīdumu. Lai to panāktu, ar plašu birsti pārsegsim plates aizmugurējo virsmu ar mirdzošu Sparkle Mod Podge līmi no uzņēmuma Plaid. Tas ir līme ar mirdzumiem.

9 Kamēr līme nav nožuvusi, nogriežam rīspapīra gabalu, tā lai tas aptver visu plati, un samitrinām to ar ūdeni no krāna. Slapjo rīspapīru uzliekam uz plates. Uzmanīgi izlīdzinām grumbas ar otu, ja ir nepieciešams var pacelt rīspapīru un uzlikt no jauna. Esiet uzmanīgi! Rīspapīrs var saplēst un viegli stiepjas.

10 Tad mēs pārklājam ar mirdzošo līmi joprojām mitru rīspapīru. Ka arī noplēšam lieku rīspapīru no šķīvja malām. Galvenais nenoplēst lieku. Liekas šķiedras vēlāk var nogriezt ar šķērēm.

11 Kad rīspapīrs pilnīgi nožūst, nogriežam no malām liekus ŗīspapīra šķiedras un pārklājam ar trim lakas slāņiem.

12 Ja mēs vēlamies, lai plate būtu ne tikai suvenīrs, un plati varētu lietot ikdienā, mums ir nepieciešams piemērot īpašu laku Porzellan potch. Pārklājiet plates dekorēto virsmu ar šo laku un cepiet cepeškrāsnī. Pēc šādas sagatavošanas platei nebūs bail ne siltuma, ne trauku mazgājamā mašīnas.

Kad laka ir nožuvusi, jūs varat lepoties ar savu mākslas darbu. Mēģiniet! Un jums viss sanāks.